gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Bökkers en de Heinoos op streektaalfestival Plat Gespöld

de-Heinoos-foto-Erfgoedcentrum-Achterhoek-en-Liemers

De elfde editie van streektaalmuziekfestival Plat Gespöld op zondag 10 november in de DRU Ulft belooft op voorhand al heel speciaal te worden. Als huismuzikant is niemand minder dan Hendrik Jan Bökkers aangetrokken. Ook de Heinoos treden op. Zij zijn met hun nummer Ie stoat ni...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

De elfde editie van streektaalmuziekfestival Plat Gespöld op zondag 10 november in de DRU Ulft belooft op voorhand al heel speciaal te worden. Als huismuzikant is niemand minder dan Hendrik Jan Bökkers aangetrokken. Ook de Heinoos treden op. Zij zijn met hun nummer Ie stoat niet alleen genomineerd voor de Gelderse Kleiroze. Zij strijden om de felbegeerde streektaalmuziekprijs met Denise Kerkhof en Henry Welling.

Plat Gespöld is al een decennium lang een belangrijk festival voor bekende en minder bekende streektaalmuzikanten. Het festival is opgezet door Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers om een ode te brengen aan de mooie streektaalmuziek van Achterhoek en Liemers. Elk jaar wordt de Gelderse Kleiroze uitgereikt aan het haevegste streektaalnummer van dat jaar. Haeveg kun je de optredens van Achterhoekse rock ’n roll-band de Heinoos zeker noemen. Hun genomineerde nummer Ie stoat niet alleen heeft een diepere laag en roept boeren op om, als ze het moeilijk hebben, het gesprek aan te gaan.

Henry Welling uit Zeddam was al vaker genomineerd en doet met zijn nummer Wi-j waren jong opnieuw een gooi naar de Kleiroze. In dit liedje met countryinvloeden blikt Welling terug op vroeger, toen hij nog ‘jong, onmundeg en veur de duvel neet bang’ was. Ook Denise Kerkhof begint haar nummer Geleuf ie het allemoal nog met een kijkje in het verleden, maar de cover van Anita Meijers Why tell me why gaat al snel over in een vertwijfelde protestsong in Dinxperlo’s dialect. Denise was al eerder genomineerd, toen in duet met Udo Klompenhouwer.

Het publiek mag meestemmen wie wint. De talenten die dit jaar het podium van de DRU betreden zijn de Zelhemse ‘spiekerharde rock ’n rollers’ van De Droadneagels en de Achterhoekse singer-songwriter Evert Stroet. De speciale gast tijdens Plat Gespöld is Hendrik Jan Bökkers, welbekend van de gelijknamige rockband, maar ook van zijn gevoelige liedjesvertolkingen in tv-programma Beste Zangers in 2021. Plat Gespöld duurt van 14.00 tot 17.00 uur.

Lees ook

Spaarpaal10

Laren spaart met positieve flitser voor verkeersplein bij drie scholen

Geen boetes, maar geld voor een verkeersplein waar kinderen kunnen spelen en verkeersregels leren. Automobilisten die zich de komende zeven weken aan de snelheid houden op de Deventerweg in Laren, sparen met een zogenoemde spaarpaal geld bij elkaar voor de drie Larense scholen. De gemeente Lochem betaalt het bedrag dat met de spaarpaal wordt opgehaald.

Sporthal Ruurlo bouwteamovereenkomst (002)

Nieuwe sporthal Ruurlo stap dichterbij: gemeente en Kormelink tekenen bouwteamovereenkomst

Gemeente Berkelland en Aannemersbedrijf Kormelink ondertekenden donderdag 22 oktober een bouwteamovereenkomst voor de nieuwe sporthal in Ruurlo. Namens de gemeente ondertekende wethouder Erwin Versteeg (portefeuille Sport) de overeenkomst. Ook wethouder Betsy Wormgoor was aanwezig. Zij droeg het project onlangs over.

GorsselNetherlandse02BDP_GorrselMFAGorsselVoorplein-1330x831

MFA Gorssel kost 8,5 miljoen euro meer dan begroot: ‘Het moet anders’

De multifunctionele accommodatie (MFA) in Gorssel blijkt 8,5 miljoen euro meer te kosten dan de 17,9 miljoen euro die ervoor was begroot. Daarmee vindt het college dat de gemeenteraad zich weer moet buigen over de kwestie.

DSC09067 (002)

Markenheem en Amphion Cultuurbedrijf starten nieuwe Creatieve Werkplaats in Zelhem

Vanaf 2 november opent in woonzorgcentrum de Zonnekamp in Zelhem de Creatieve Werkplaats. Een nieuwe werkplaats om te experimenteren met verschillende vormen van structurele laagdrempelige creatieve activiteiten op een vaste plek. Een plek waar inwoners uit Zelhem en omstreken wekelijks creatief aan de slag kunnen gaan. De Creatieve Werkplaats is een initiatief van Markenheem en Lang Leve Kunst & Naoberschap van Amphion Cultuurbedrijf.

windturbine-windmolen-windpark-foto-Waterschap-Rijn-en-IJssel

Groen licht voor Windpark IJsselwind in Zutphen

De Raad van State heeft vandaag na een zorgvuldige procedure groen licht voor de bouw van Windpark IJsselwind in Zutphen gegeven. Het project voorziet in de bouw van drie windturbines langs het Twentekanaal. Waterschap Rijn en IJssel ontwikkelt het windpark in samenwerking met IJsselwind B.V. Beide partijen zijn blij met de positieve uitspraak van de Raad van State.

OrionStars0

Orion Stars begint Champions League met klinkende zege

De mannen van Orion Stars hebben woensdagavond de eerste ontmoeting met UGD Stip uit Noord-Macedonië gewonnen. In Doetinchem werd het 3-0 voor de Achterhoekers in de eerste voorronde van de CEV Champions League.