gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Afsluiting Lochemse Brug en spoorwegovergang Ampsenseweg

bord-wegwerkzaamheden-foto-rtv-ideaal

Voor het project de N346 Schakel Achterhoek A1 worden verschillende werkzaamheden uitgevoerd van 23 september tot en met 18 oktober. In deze periode wordt gewerkt aan een rotonde bij de Kwinkweerd en de nieuwe ontsluiting van en naar het NS-Station en de Ampsenseweg. In de avo...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Voor het project de N346 Schakel Achterhoek A1 worden verschillende werkzaamheden uitgevoerd van 23 september tot en met 18 oktober. In deze periode wordt gewerkt aan een rotonde bij de Kwinkweerd en de nieuwe ontsluiting van en naar het NS-Station en de Ampsenseweg. In de avond en nacht van donderdag 3 op vrijdag 4 oktober 2024 is de Lochemse Brug afgesloten. De spoorwegovergang Ampsenseweg is vanaf vrijdag 4 oktober tot en met vrijdag 18 oktober afgesloten voor al het verkeer.

Aangezien de Nettelhorsterbrug nog niet is aangelegd, komt er tussen de Lochemse Brug en de provinciale weg (N346) een tijdelijke rotonde. De naastgelegen parallelweg Kwinkweerd wordt hier op aangesloten. Deze tijdelijke situatie zorgt ervoor dat verkeer veiliger naar de Kwinkweerd kan rijden. Ook wordt er een tijdelijke fietsroute aangelegd tussen de Lochemse Brug en de nieuwe rotonde. ''Op vrijdagmiddag 18 oktober gaat de tijdelijke rotonde open voor verkeer. De rotonde blijft waarschijnlijk een jaar in gebruik; in ieder geval totdat de Nettelhorsterbrug op haar plek ligt'' aldus de gemeente Lochem in een persbericht.

Met de tijdelijke rotonde verbetert de bereikbaarheid van de bedrijven aan de oostzijde van de Kwinkweerd en ook de verkeersveiligheid. Momenteel zijn deze bedrijven alleen bereikbaar via het kruispunt ter hoogte van ForFarmers. Zodra de tijdelijke rotonde er ligt, is de Kwinkweerd ook vanaf de Lochemse Brug bereikbaar.

Met deze werkzaamheden komen de wegwerkzaamheden voor het project N346 Schakel Achterhoek-A1 in een eindfase. Wanneer de nieuwe Nettelhorsterbrug over het Twentekanaal er ligt, kunnen ook de rest van de wegen worden aangelegd. Dit betekent  dat de nieuwe provinciale weg wordt doorgetrokken tot aan de nieuwe brug. De Kwinkweerd wordt dan aangesloten met een eigen weg op de rotonde bij de Ampsense Knoop. De tijdelijke rotonde bij de Kwinkweerd zal dan verdwijnen. Op dit moment is nog niet duidelijk wanneer de laatste werkzaamheden van dit project gaan plaatsvinden. Ook de nieuwe planning rondom de bouw van de Nettelhorsterbrug is nog niet bekend.

Lees ook

CalleJansen0

Sabattical Calle Janssen, stopt als fractievoorzitter LochemGroen!

Calle Janssen stopt als fractievoorzitter van LochemGroen! én met een actieve rol binnen de lokale politiek in Lochem. Hij maakt een pas op de plaats voor een sabbatical en vertrekt met zijn gezin voor een half jaar naar Spanje en Portugal.

IMG_7729 (002)

Calle Janssen (LochemGroen!) stopt als raadslid en gaat een halfjaar op reis met zijn gezin

Calle Janssen, fractievoorzitter van LochemGroen!, neemt ontslag als lid van de gemeenteraad van Lochem. De raadsvergadering van 27 oktober wordt zijn laatste. Vanaf november neemt Karen IJssels het fractievoorzitterschap over. Janssen vertrekt met zijn gezin voor zes maanden naar Spanje en Portugal. Jonah Heidweiller uit Exel, net als Janssen mede-oprichter van de partij, volgt hem op als raadslid. Hij neemt naar verwachting in november plaats in de raad, naast Karen IJssels en Maartje Schepel.

Lochem begroting

Begroting Lochem 2027: waar zit de politieke keuze?

Bijna 122 miljoen euro aan uitgaven, nieuwe plannen en een tekort vanaf 2028. Wat zeggen die cijfers over de toekomst van Lochem? En hoeveel ruimte heeft de gemeenteraad werkelijk om keuzes te maken?

Zelhem112

Landbouwvoertuig schiet van de weg nabij Zelhem

Een landbouwvoertuig is dinsdagmiddag van de weg geraakt tussen Velswijk en Zelhem door een lekke band. Bij het ongeval raakte niemand gewond.

Hennie van der Most

Landgoed Hennie van der Most levert na tientallen biedingen bijna 5,7 miljoen op

Het was één van de laatste bezittingen van de failliete ondernemer Hennie van der Most: landgoed De Haar in Gorssel. Vrijdagochtend ging het onder de hamer. De belangstelling was groot met duizenden kijkers en tientallen biedingen.

Auteur en onderzoeker Natalya Staring met tafelgasten Daphne Maas, René Arendsen en Nadia Zerouali tijdens de officiële presentatie van ’n Kommen en gaon

ECAL presenteert nieuw boek over migratiegeschiedenis Achterhoek en Liemers

Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers presenteerde vrijdag 2 oktober in Amphion Theater het nieuwe boek ’n Kommen en gaon – in Achterhoek en Liemers | 1580–1940. De presentatie vond plaats tijdens het gelijknamige symposium over migratiegeschiedenis in de Achterhoek en Liemers.