gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

AED aan de Breedestraat in Wehl behouden

Kock-Teunissen-Breedestraat-8-Wehl-002

De AED aan de Breedestraat in Wehl blijft behouden voor de omgeving. Op deze locatie was voorheen Reulink Intervar gevestigd. Na de verkoop van het pand is Aannemersbedrijf Kock Teunissen hier gevestigd. In goed overleg is besloten dat de AED op deze locatie behouden kan blijv...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

De AED aan de Breedestraat in Wehl blijft behouden voor de omgeving. Op deze locatie was voorheen Reulink Intervar gevestigd. Na de verkoop van het pand is Aannemersbedrijf Kock Teunissen hier gevestigd. In goed overleg is besloten dat de AED op deze locatie behouden kan blijven. Buurt AED Wehl draagt zorg voor het beheer en onderhoud van deze en andere AED’s in de omgeving.

Vanwege de hoge zonbelasting op de oorspronkelijke locatie werd geadviseerd om de buitenkast te verplaatsen naar een meer beschutte plek. Tijdens het demonteren van de kast bleek direct waarom: door langdurige blootstelling aan zon en weersinvloeden was de kast zodanig aangetast dat deze niet meer veilig en betrouwbaar gebruikt kon worden. Daarbij speelde ook mee dat er inmiddels een hek rondom het pand was geplaatst, waardoor de AED buiten openingstijden minder goed bereikbaar was. Daarom is ervoor gekozen om de AED te verplaatsen naar een nieuwe plek op hetzelfde adres.

De AED hangt inmiddels op een schaduwrijke plek aan de zijkant van de loods van Aannemersbedrijf Kock Teunissen, waar deze 24 uur per dag goed toegankelijk is en tevens beter beschermd is tegen weersinvloeden. Tegelijkertijd is de AED volledig gecontroleerd en zijn meerdere onderdelen vervangen, waaronder de accu, elektroden en onderdelen uit de SafeSet. Daarnaast is een kindersleutel toegevoegd, zodat de AED ook geschikt is voor reanimaties bij kinderen.

Met deze investering, die in totaal ruim € 1.000 bedraagt, is de AED weer voor de komende jaren inzetbaar. Aannemersbedrijf Kock Teunissen en Hart voor de Achterhoek hebben hierin gezamenlijk een belangrijke bijdrage geleverd. Na een oproep via WhatsApp en social media is er vanuit de buurt massaal gereageerd. In korte tijd zijn er meer dan 30 donaties binnengekomen, waarmee de kosten voor deze AED volledig zijn gedekt. Een mooie blijk van betrokkenheid vanuit de buurtbewoners!

Buurt AED Wehl beheert in totaal zo’n 20 AED’s in en rondom Wehl, Nieuw-Wehl en het buitengebied. Extra bijdragen worden gebruikt om het complete netwerk te onderhouden, te vervangen waar nodig en toekomstbestendig te houden.

“Elke AED is van grote waarde, zeker voor het buitengebied. Via HartslagNu kan deze worden ingezet bij reanimatiemeldingen in een straal van ongeveer 2000 meter. Juist in een gebied waar de aanrijtijd soms langer is, is snelle beschikbaarheid van een AED van groot belang,” aldus Martin Bouwmeester van Hart voor de Achterhoek.

Met de dekking van de AED aan de Breedestraat is een groot deel van het buitengebied ten noorden van Wehl voorzien van een AED, waaronder de omgeving van de Breedestraat, Grindstraat en een groot deel van de Doesburgseweg tot aan de Eldrikseweg.

Lees ook

Geiten

Keijenborg schiet weinig op met versoepeling geitenregel

In de gemeente Bronckhorst kunnen vanaf het najaar weer vergunningaanvragen voor woningbouw worden ingediend buiten een straal van 500 meter van geitenhouderijen. Eerder gold hiervoor een afstand van 1.000 meter. Volgens Willem-Jan van Vijfeyken, voorzitter van dorpsraad Keijenborg is dit een goede stap, maar lost dit nog niet de bouwproblemen in het dorp op.

Gemeentehuis-Berkelland

Gemeenteraad Berkelland ontvangt taalambassadeurs

De gemeenteraad van Berkelland ontvangt tijdens de Politieke Avond op 8 september ambassadeurs van de Taalambassade Achterhoek. Het bezoek vindt plaats in het kader van de Week van Lezen en Schrijven, die wordt gehouden van 8 tot en met 15 september. Met hun bezoek vragen zij aandacht voor het belang van duidelijke taal.

Mirjan Koldeweij met de Waterkraan bij Kasteel Ruurlo

Nog budget beschikbaar voor streektaalprojecten

Heb je een goed idee waarmee je het gebruik of behoud van het Nedersaksisch stimuleert? Dan kun je daarvoor een bijdrage aanvragen bij het Stimuleringsfonds Nedersaksisch Gelderland. In 2026 is nog budget beschikbaar voor lokale en regionale projecten in de Achterhoek en op de Noordoost-Veluwe. Het Erfgoedcentrum Achterhoek en Liemers stelt jaarlijks geld beschikbaar voor projecten en activiteiten die de streektaal levend houden en onder de aandacht brengen.

Lochem Gemeentehuis 2026

Lochem vraagt inwoners naar profiel voor ideale burgemeester

Lochem roept haar inwoners op om hun wensen voor een nieuwe burgemeester kenbaar te maken. Via een enquête kunnen inwoners aangeven welke eigenschappen en kwaliteiten zij belangrijk vinden voor de opvolger van Sebastiaan van 't Erve. De gemeenteraad gebruikt de uitkomsten bij het opstellen van de profielschets.

rtv-ideaal-studio-mengtafel

Werkzaamheden Ideaal Plus: FM 107.9 tijdelijk niet te beluisteren

Op vrijdag 4 september zijn er werkzaamheden aan de zender FM 107.9 met het signaal van Ideaal Plus. Daardoor zal er in en rondom Lochem tijdelijk geen ontvangst zijn.

JB-waterloopAlmen-2026-08-30-0022

Zwemloop vormt bijzonder slot voor De Berkel

Op zondag 30 augustus vormde de Zwemloop 2026 de laatste activiteit die zwembad De Berkel in Almen organiseerde voordat het bad de deuren sluit voor een ingrijpende verbouwing. Het werd daarmee een bijzondere dag, met niet alleen sportieve prestaties, maar ook het afscheid van een vertrouwd gezicht: Fennie Huzen. Na bijna dertig jaar werkzaam te zijn geweest op het zwembad gaat zij met pensioen.