gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Achterhoek zet in op prikkelarm sporten met Aqua Silent: ‘Muziek geeft te veel prikkels’

PrikkelarmZwemmen0

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua...

Viggo Zweverink |  | Aangepast op

Prikkelarm bewegen staat deze week centraal in de Achterhoek. Op verschillende plekken wordt in de campagneweek van Achterhoek in Beweging bewustzijn gecreëerd voor sporters die moeite hebben met fel licht, geluid en drukte. Bij zwembad De Beemd in Lochem staat sinds kort Aqua Silent op het programma.

Prikkelarm bewegen wordt deze week zichtbaarder dankzij Achterhoek in Beweging. Het samenwerkingsverband tussen de Achterhoekse gemeenten steunt sportinitiatieven in Aalten, ’s-Heerenberg, Rietmolen, Ulft en Lochem. “Voor veel mensen is motivatie niet het probleem, maar de omgeving waarin ze bewegen’’, vertelt Suzanne Spexgoor van Achterhoek in Beweging.

In Lochem vindt sinds februari Aqua Silent plaats: aquajoggen zonder muziek en felle lichten, in twee afgesloten banen van het zwembad. “We hebben nog heel weinig mensen’’, ziet zweminstructeur Ron Dekker in De Beemd. “We begonnen met één deelnemer. Langzaam hopen we een beetje uit te bereiden.’’

Olympisch zwemmer
Dekker is een ervaren man in het water, want hij is oud-topzwemmer. Op de EK kortebaan in 1991 won hij zilveren medailles op de schoolslag en wisselslag. In 1988 mocht de 59-jarige zwemmer Nederland vertegenwoordigen op de Olympische Spelen. Sinds januari is hij verbonden aan het zwembad in Lochem, waar hij op dinsdagochtend Aqua Silent verzorgt. “Er wordt heel goed lesgegeven’’, vindt Marjan, één van de drie deelnemers deze week. “Vaak geeft muziek te veel prikkels in je hoofd. Dan lukt bewegen niet helemaal goed.’’

Verschillende doelgroepen
Marjan is sinds anderhalf jaar herstellende van een knieblessure. Zij ziet de acceptatie voor prikkelarm sporten toenemen in Nederland en hoopt dat de deelname aan Aqua Silent in Lochem stijgt. “Er zijn best wel veel mensen die een prikkelarme omgeving fijn vinden. Maar die denken: zwembad, druk, ik ga er niet heen.’’ Veel verschillende doelgroepen zijn welkom in zijn lessen, vertelt Ron Dekker, al moet het animo ook weer niet té groot worden. “Het moet wel prikkelarm blijven. Laten we eerst maar voor tien of twaalf deelnemers gaan.’’

https://www.youtube.com/watch?v=jdDw1xAhcpg

Lees ook

1000037142 (002)

Lokaal Belang Doetinchem gaat verder als Samen Lokaal Doetinchem

Lokaal Belang Doetinchem gaat sinds maandag 21 september verder onder de naam Samen Lokaal Doetinchem.

Ideaal Plus

Werkzaamheden Ideaal Plus zender

Op dit moment zijn er werkzaamheden aan de zender FM 107.9 met het signaal van Ideaal Plus.

RN20241212-7397_klein

Nomineren voor Liemerse Sportprijs 2026 gestart

We gaan weer richting het laatste deel van het jaar en dat betekent dat er achter de schermen al hard gewerkt wordt aan de Liemerse Sportprijs van 2026. Vanaf vandaag kan iedereen zijn of haar Liemerse Sportheld nomineren.

COR2023 editie Halle

Classics of Rock Festival keert terug in 2027 in Halle met speciale editie

Na een afwezigheid van drie jaar is het officieel: in 2027 keert het Classics of Rock Festival terug. En niet zomaar, de organisatie kondigt een speciale editie aan waarin het succes van de eerdere festivals wordt voortgezet én verder uitgebreid.

SluisEefde0

Gemaal in Eefde kan extreem laag water niet aan

Miljoenen steken in een renovatie, maar geen rekening houden met laag water: bij het gemaal in Eefde dreigt dat een kostbare misser te worden. De pompen hangen te hoog om bij droogte voldoende water naar het Twentekanaal te krijgen. Daardoor dreigt het Twentekanaal eens in de twee jaar te moeten sluiten voor alle scheepvaart. Voor de binnenvaart en bedrijven langs het kanaal kan dat flinke gevolgen hebben.

Faye Wissing - Miss Teenager Netherlands 2026 (002)

Faye Wissing uit Braamt gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026

Faye Wissing uit Braamt is zondag 20 september 2026 gekroond tot Miss Teenager Netherlands 2026. De 16-jarige Faye wist tijdens de feestelijke finale in Theater Lampegiet in Veenendaal de jury te betoveren met haar prachtige glimlach, uitstraling en persoonlijkheid.