gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Aaltense eremedaille voor Wim Drenth

Eremedaille-voor-Wim-Drenth-scaled

Dinsdag 18 oktober 2022 reikte burgemeester Anton Stapelkamp een eremedaille uit aan de heer Wim Drenth uit Aalten. De eremedaille is aan hem toegekend als blijk van grote waardering en erkentelijkheid voor de manier waarop de heer Drenth zich als sociaal en actief betrokken i...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Dinsdag 18 oktober 2022 reikte burgemeester Anton Stapelkamp een eremedaille uit aan de heer Wim Drenth uit Aalten. De eremedaille is aan hem toegekend als blijk van grote waardering en erkentelijkheid voor de manier waarop de heer Drenth zich als sociaal en actief betrokken inwoner voor de plaatselijke gemeenschap verdienstelijk heeft gemaakt.

Inwoners die Wim Drenth kennen, zullen hem zeker karakteriseren als sociaal betrokken en zeer actief. De lijst met activiteiten waar hij als vrijwilliger tijd in steekt, is lang. In 2013 is de heer Drenth dan ook koninklijk onderscheiden voor al zijn activiteiten op sportief, kerkelijk en bestuurlijk gebied. Juist in de afgelopen jaren is de inzet van de heer Drenth echter uitzonderlijk te noemen. De toekenning van de eremedaille gemeente Aalten is daarvoor zeker passend. In 2019 heeft de heer Drenth het Meedoenpact opgericht. Naast Aladna FM, de talentverbinders en Figulus Welzijn is hij de drijvende kracht achter vrijwel alle initiatieven van het Meedoenpact.

Ook direct na het begin van de oorlog in Oekraïne is de heer Drenth in actie gekomen. Dankzij zijn netwerk, daadkracht en enorme inzet zijn heel snel Oekraïense vluchtelingen (de heer Drenth noemt ze steevast ‘gasten’) ondergebracht bij gastgezinnen, zijn talloze vrijwilligers ingezet en werden de juiste organisaties aan elkaar gekoppeld om hulp te bieden.

© Foto: RTV Ideaal

Lees ook

Op basisschool 't Prisma in Doetinchem won Matthijs Röttger een uitje voor het hele gezin naar het Klimbos in Ruurlo_ (002)

Dankzij Wiesneus op avontuur in Klimbos Ruurlo en het Achterhoeks Openluchtmuseum

Het ‘Wiesneusjaar’ werd afgelopen week afgesloten met de prijsuitreiking aan de Achterhoekse winnaars van de puzzels en opdrachten uit het Wiesneus-blad. Dit zijn Matthijs Rötger en Tim Hakvoort. Matthijs zit in groep 5 van basisschool ’t Prisma in Doetinchem. Tim zit in groep 6 van de St. Bernardusschool in Keijenborg. Zij kregen een bij het thema van Wiesneus ‘Op avontuur!’ passende avontuurlijke prijs, namelijk kaartjes voor het Klimbos in Ruurlo.

Gemeentehuis-Berkelland

Berkelland houdt procedure voordracht wethouders tegen het licht

De gemeente Berkelland gaat de procedure rond de voordracht en benoeming van wethouders tegen het licht houden. Het presidium heeft woensdag 8 juli besloten om de beschikbare mogelijkheden voor integriteitsonderzoeken bij kandidaat-wethouders te laten analyseren en te bekijken of de huidige werkwijze moet worden aangepast. Burgemeester en griffier werken daarvoor een voorstel uit dat na de zomer aan de gemeenteraad wordt voorgelegd.

CollegeBronckhorst1

Wethouders Bronckhorst geïnstalleerd: vier nieuwkomers in het college

Het nieuwe college van Bronckhorst is donderdag in de laatste raadsvergadering voor het zomerreces geïnstalleerd. Voor het eerst in de gemeente gaan er vijf wethouders aan de slag. Onder leiding van burgemeester Patrick van Domburg gaan vier nieuwe wethouders en één zittende wethouder de komende vier jaar aan de slag met de uitvoering van het coalitieakkoord.

WhatsApp Image 2026-07-09 at 23.34.37

Brand in schuur van zeilmakerij in Zelhem snel onder controle

In een schuur van een zeilmakerij aan de Handelsweg in Zelhem is donderdagavond brand uitgebroken. Het bijgebouw op het terrein liep daarbij flinke schade op

lochem gemeentehuis0

Centrum Lochem gaat op de schop: meerdere werkzaamheden in augustus

Het centrum van Lochem wordt in augustus flink onder handen genomen. De gemeente richt de parkeerplaats aan de Slootwijkersteeg opnieuw in en maakt het terrein aan de Zuiderbleek bouwrijp voor woningbouw.

stan-bouman-gemeentehuis-aalten-b-42_bewerkt1

Gemeente Aalten onder actief toezicht op asielopvang: “We werken hard aan het realiseren van opvang”

De gemeente Aalten is door het ministerie van Asiel en Migratie onder actief toezicht geplaatst in het kader van de Spreidingswet. Dat blijkt uit een brief die het college heeft ontvangen, na beoordeling van de voortgang van gemeenten bij het realiseren van opvangplekken voor asielzoekers.