gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

900 woningen in de Achterhoek versneld ‘toekomstproof’

0B0A5330-Mark-Boumans-catharinazaal-klein-scaled.jpg

Dankzij een toekenning van 5 miljoen euro uit het Volkshuisvestingsfonds van het Rijk krijgt de Achterhoek een flinke ‘boost’ om 900 woningen ‘toekomstklaar’ te maken in de regio. De gemeenten Berkelland, Bronckhorst en Doetinchem dienden gezamenlijk vanuit 8RHK ambassadeurs e...

Jeffrey van Londen |  | Aangepast op

Dankzij een toekenning van 5 miljoen euro uit het Volkshuisvestingsfonds van het Rijk krijgt de Achterhoek een flinke ‘boost’ om 900 woningen ‘toekomstklaar’ te maken in de regio. De gemeenten Berkelland, Bronckhorst en Doetinchem dienden gezamenlijk vanuit 8RHK ambassadeurs een aanvraag in voor het fonds.

Met het fonds kunnen 900 oudere particuliere woningen in drie wijken in de gemeenten Berkelland, Bronckhorst en Doetinchem opgeknapt worden. Totaal wordt 11 miljoen euro geïnvesteerd in en om de woningen met het verduurzamingsplan. Het ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties draagt daarvan 5 miljoen bij met het Volkshuisvestigingsfonds. Daarnaast dragen de gemeenten en de Provincie Gelderland bij. De bewoners betalen, afhankelijk van het type maatregelen, tussen de 30 en 70 procent.

''Door deze unieke gecombineerde aanvraag brengen we de regio in balans, want in de Achterhoek hebben steden en dorpen elkaar nodig. Het Rijk bevestigt met deze toekenning dat de Achterhoek een goede woonplek biedt voor de toekomst. Nu we de woningen energiezuinig kunnen maken, is voor veel inwoners straks niet alleen de omgeving, maar ook de eigen woning klaar voor een duurzame toekomst'' aldus Mark Boumans, voorzitter 8RHK ambassadeurs.

Lees ook

DSC04060.jpg

Oosterwijkse Pinksterfeesten 2026

Dit weekend was er weer een groot feest en een mooi evenement in Zelhem. De Oosterwijkse Pinksterfeesten zijn ieder jaar weer publiekstrekker met als hoogtepunt de grote trekkertrek wedstrijden op de zondag.

Verkeersbord wegafsluting.jpeg

Gemeente Lochem start herinrichting Ampsenseweg: 'Ook verkeersveiligheid verbeteren'

De gemeente Lochem start vanaf volgende week aan de herinrichting van de Ampsenseweg in Lochem. De weg wordt in delen afgesloten.

Ole Bekker en Martin Bouwmeester (002).jpg

Nieuwe 24/7 AED bij SV Halle

Halle is sinds deze week een 24/7 toegankelijke AED rijker. Bij SV Halle is een nieuwe AED geplaatst die inmiddels is aangemeld bij HartslagNu en dag en nacht beschikbaar is voor sporters, bezoekers én inwoners van Halle en omgeving.

Inspiratiemiddag-MoreGorssel-200526-318 (002).jpg

Nieuwe onderwijsbrochures voor Lochem en Zutphen feestelijk gelanceerd

In Museum MORE vond op woensdag 20 mei de Inspiratiemiddag voor Zutphen en Lochem plaats. Tijdens deze bijeenkomst voor onderwijsprofessionals werd het aanbod van Brede School Lochem en het Onderwijs Keuzemenu Zutphen 2026–2027 met twee nieuwe brochures feestelijk gelanceerd.

3M3A7742_Marijt Helmink_(c)Anne van Zantwijk MedRes2.jpg

Amphion: Een veelzijdig en verrassend nieuw theaterseizoen

Met een bomvol en verrassend programma presenteert Amphion in Doetinchem deze week het nieuwe theaterseizoen 2026/2027. Programmeur Marijt Helmink belooft een jaar waarin iedereen iets vindt dat raakt. “Ik ga mijn tweede seizoen in bij Amphion, en werk al zo’n vijftien jaar als programmeur. Juist die ervaring helpt om steeds beter aan te voelen wat ons publiek wil zien.”

het-nieuwe-college.jpeg

Nieuwe coalitie Oude IJsselstreek met focus op economie, woningbouw en voorzieningen

Lokaal Belang, PvdA-GroenLinks, CDA en VVD vormen samen de nieuwe coalitie van Oude IJsselstreek. Op donderdag 21 mei presenteerden de vier partijen hun coalitieprogramma voor de komende periode: Doorbouwen aan een ondernemend en leefbaar Oude IJsselstreek. De vier partijen bouwen voort op het coalitieprogramma van de afgelopen periode. De ingeslagen weg wordt vervolgd, waarbij ambities zijn aangescherpt.