gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

18e editie Roll-over Bronckhorst

20240601-Roll-Over-Bronckhorst-artikelfoto.jpg

De jaarlijkse rolstoelwandeltocht van de Zonnebloem Regio IJsselstreek vond dit jaar op 1 juni plaats in Hengelo. Deze datum is gekozen omdat de Landelijke Vereniging de Zonnebloem dan haar 75-jarig bestaan vierde en overal in het land rolstoelwandelingen organiseert onder de...

Redactie RTV Ideaal |  | Aangepast op

De jaarlijkse rolstoelwandeltocht van de Zonnebloem Regio IJsselstreek vond dit jaar op 1 juni plaats in Hengelo. Deze datum is gekozen omdat de Landelijke Vereniging de Zonnebloem dan haar 75-jarig bestaan vierde en overal in het land rolstoelwandelingen organiseert onder de titel Walk ‘n Roll.

De Roll-over Bronckhorst was aan zijn 18e editie toe. Van 2005 tot en met 2019 werd een driedaagse rolstoelwandeling georganiseerd, op donderdag- en vrijdagavond en op zaterdagmiddag, met elke dag weer een andere start- en pauzeplek. Nadat de Roll-over vanwege corona in 2020 en 2021 niet kon doorgaan, is besloten over te stappen op een ééndaags evenement op de zaterdag. Hierbij werd op de pauzeplek bij Wullink aan de deelnemers, duwers en anderen een lunch aangeboden.

Evenals vorig jaar startte de Roll-over bij het gemeentehuis van Bronckhorst. Vrijwilligers begonnen om 08.30 uur met de opbouw en voorbereiding, zowel op de startplek als op de pauzeplek. Vanaf 11.00 uur werden circa 175 deelnemers en meerdere honderden duwers en begeleiders verwelkomt en om 11.30 uur werd gestart. Na een wandeling van een uur door het buitengebied van Hengelo werd de pauzeplek bij aardappelbedrijf Wullink bereikt. Daar waren toiletten en daar kreeg iedereen een lunch. Ook was er muziek. Na de lunch werd via een andere route teruggelopen naar het gemeentehuis, waar de deelnemers feestelijk werden ingehaald. 

Meer foto’s in ons fotoboek

Lees ook

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.

2026_05_08_NJK_B_Fey_Elkink_Sara_Celovic_Mees_Liet.jpg

Larense Fey Elkink Nederlands Jeugd Kampioen Tafeltennis

Op zaterdag 8 en zondag 9 mei 2026 werden in Soest de Nederlandse Jeugdkampioenschappen (NJK) tafeltennis gehouden voor kinderen met een A‑ en B‑licentie.

Kindermonitor - foto  GGD Noord- en Oost-Gelderland (GGD NOG).jpg

Meer gezondheidsproblemen bij kinderen in gezinnen met geldzorgen

De meeste kinderen tussen 6 maanden en 12 jaar in Noord- en Oost-Gelderland voelen zich volgens hun ouders gezond. Tegelijk zijn er duidelijke gezondheidsverschillen tussen kinderen, vooral als er geldzorgen zijn binnen het gezin. Dat blijkt uit de nieuwste cijfers van de Kindermonitor 2025 van GGD Noord- en Oost-Gelderland (GGD NOG). Ruim 12.500 ouders deden mee aan het onderzoek.

gorssel-1 - foto dorpsraad gorssel.jpg

Gorsselse verkeersstructuur voorbereid op groei en toekomstige ontwikkelingen

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Lochem stelde het Verkeerscirculatieadvies Gorssel vast. Dit advies schetst een integraal beeld van de huidige en toekomstige verkeersstructuur van Gorssel. Hierbij houdt de gemeente rekening met woningbouwplannen, de komst van de multifunctionele accommodatie (MFA) en regionale ontwikkelingen.

IMG_1907.JPG

Broodweging Muldersfluite op Hemelvaartsdag

Op Hemelvaartsdag is er een eeuwenoude unieke traditie; roggebroden gewogen en geveild voor een goed doel. Deze traditie vond plaats bij de Muldersfluite aan de Zelhemseweg 44 tussen Hengelo en Zelhem.

DSC_9293.jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 2

Donderdag was de tweede dag van de Achterhoekse Wandeldagen 2026. Deze wisselvallige dag zorgde toch nog voor veel deelnemers. Ongeveer 1650 wandelaars gingen donderdag van start.