gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

145 extra asielzoekers wonen al in Lochemse opvang aan Ampsenseweg

GemeentehuisLochem
Foto: REGIO8

Het azc in Lochem heeft sinds begin deze maand 145 nieuwe bewoners. De gemeente kreeg te horen dat ze de asielzoekers versneld moesten opvangen door de landelijke tekorten aan opvangplekken.

Caitlin Sturris |  | Aangepast op

‘Het COA heeft de gemeente laten weten dat zij op korte termijn gebruik wil maken van leegstaande gebouwen op het terrein voor de opvang van maximaal 145 mensen’, stond vorige maand in een nieuwsbrief van de gemeente aan de omwonenden. Aan de Ampsenseweg verbleven al 65 minderjarige vluchtelingen (amv’ers) en veertig volwassen asielzoekers; daar zijn eerder deze maand nog eens 145 asielzoekers bijgekomen. Daarmee voldoet de gemeente nu aan de eis om 250 personen op te vangen.

Ondanks dat misschien alle inwoners nog niet wisten dat de 145 asielzoekers er al zitten, was de raad wel op hoogte. Zij hadden echter nog wel vragen over de situatie. Enkele raadsleden, waaronder André de Groot van de VVD, vroegen zich af hoe rekbaar het tijdsbestek van drie maanden is. “De gemeente heeft een brandvergunning afgegeven voor drie maanden. Wat er na die drie maanden gaat gebeuren, is nog niet bekend”, vertelde Jeroen Peeters van het COA dinsdagavond.

Zaken helder op tafel
Volgens Rijsberman is het belangrijk om de stand van zaken helder op tafel te leggen. “We zijn een overeenkomst voor 250 asielzoekers voor vijftien jaar aangegaan. We moeten niet de indruk wekken dat wanneer er over drie maanden een grote groep vertrekt, alles weer lekker rustig is”, legt hij uit. “We hebben afgesproken 250 asielzoekers op te vangen. Naar verwachting zit dat aantal er ook de grootste tijd.”

Lees ook

Othniël Raterink (2)

Winterswijker Raterink op huurbasis naar ADO Den Haag

Winterswijker Othniël Raterink speelt dit seizoen op huurbasis voor eredivisionist ADO Den Haag. De voormalig Superboer komt over van Italiaanse Cagliari Calcio. De Hagenaren hebben ook een optie tot koop bedongen.

SterrenwachtZon

‘Bescherm je ogen’: Achterhoek maakt zich op voor zonsverduistering

Na 27 jaar kan de Achterhoek zich weer opmaken voor een bijzonder fenomeen. Woensdagavond is er namelijk een zonsverduistering van 90 procent te zien. Een kans als deze laat volgens sterrenwacht Lochem nog tientallen jaren op zich wachten.

Sproei Droogte 2026-1

Waterschap stelt oppompverbod in voor Achterhoekse natuurgebieden

Het Waterschap Rijn en IJssel stelt een tijdelijk verbod in voor het oppompen van grondwater in kwetsbare natuurgebieden. Ook is het sproeien met grondwater in deze gebieden voorlopig verboden. Het verbod gaat woensdag om 08.00 uur in.

't Overschotje

't Overschotje

De zomer bij ‘t Overschotje

In de zomer blijven de leden van ’t Overschotje gewoon doorspelen. Omdat het op sommige dagen te warm was om ’s middags te spelen, is er al een paar maal ’s avonds gespeeld.

BrommersKarke20

Brommerliefhebbers uit Toldijk bezitten compleet Zündapp-archief

Inmiddels is het voor brommerliefhebbers uit heel het land vaste prik: Brommers Kieken in de Karke. Het evenement werd zaterdag voor de elfde keer gehouden in de Remigiuskerk in Steenderen. Dit jaar was het thema 'Onze oosterburen' en stonden de brommers uit Duitsland centraal.

DSC07654

Zomerfestival bij Kerkemeijer: Een editie met écht zomers weer

Het was zaterdag super weer voor het Zomerfestival bij Buitencentrum Kerkemeijer. Met een stralende zon en hoge temperaturen was het écht zomers weer, wat de perfecte basis vormde voor een sfeervol feest vol muziek en Achterhoekse gezelligheid.