gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Zelhem, Nederland
Terug

Extra afvalcontainers in kernen Bronckhorst

Milieuparkje-afval-Steenderen.jpg

Bronckhorst wil in Vorden, Steenderen en Hengelo nieuwe ondergrondse containers plaatsen om de overlast op de gemeentelijke milieuparkjes terug te dringen. Omdat containers vol zitten, plaatsen inwoners hun afval naast de containers, wat zorgt voor ergernis.

Redactie REGIO8 |  | Aangepast op

Bronckhorst wil in Vorden, Steenderen en Hengelo nieuwe ondergrondse containers plaatsen om de overlast op de gemeentelijke milieuparkjes terug te dringen. Omdat containers vol zitten, plaatsen inwoners hun afval naast de containers, wat zorgt voor ergernis.

De gemeenteraad ging eerder dit jaar al akkoord met een plan om de overlast terug te dringen. De nieuwe containers komen aan de Brinkerhof (Vorden), De Eiken (Steenderen), de Groene Kruisstraat en het Sarinkkamp (beide Hengelo). De eerste containers moeten, afhankelijk van de weersomstandigheden, in februari op de locaties worden geplaatst. Bronckhorst verwacht ruim 42.000 euro kwijt te zijn aan de uitbreiding van de ondergrondse containers.

Toenmalig wethouder Paul Hofman sprak in maart zijn zorgen uit over bijplaatsingen en de overlast die daarmee gepaard gaat. Inmiddels zijn de bestaande milieuparkjes in Drempt, Hummelo en Zelhem al uitgebreid met extra containers. Ook worden de containers vaker geleegd en wordt het zwerfvuil rond de containers vaker opgeruimd. Het plaatsen van de nieuwe containers is een volgende stap voor de gemeente.

Bronckhorst wil daarnaast in Hummelo (restafval) en in Keijenborg (PMD) extra ondergrondse containers plaatsen. In Keijenborg hangt dit samen met de bouw van een accommodatie waar onder meer Keijenburgse Boys gebruik van gaat maken. Door de nieuwbouw moet het milieuparkje worden verplaatst. In Hummelo wordt nog gezocht naar een definitieve plek, maar de gemeente heeft haar oog al laten vallen op een locatie aan de Dorpsstraat.

Dit bericht is tot stand gekomen in samenwerking met streekomroep REGIO8

Foto: REGIO8 (archief, milieupark Steenderen)

Lees ook

DSC_9565.jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 4

Zaterdag was de vierde dag en tevens de laatste wandeldag van de Achterhoekse Wandeldagen, editie 2026. Vele deelnemers liepen er weer mee en deden mee aan de 12, 20, 30 en 40 kilometer.

15-5-2026 AWD (84).jpg

Achterhoekse Wandeldagen 2026 | dag 3

Vrijdag was de derde dag van de Achterhoekse Wandeldagen. Vele deelnemers liepen er weer mee en deden mee aan de 12, 20, 30 en 40 kilometer.

1000039117 (002).jpg

Vierling geitenlammetjes geboren bij kinderboerderij De Schouw in Zutphen

Bij Kinderboerderij De Schouw in Zutphen is donderdagnacht bijzonder nieuws te vieren: geit Angel is bevallen van een gezonde vierling. De vier geitenlammetjes hebben inmiddels de namen Nova, Luna, Bella en Koen gekregen. Volgens de kinderboerderij maakt moeder Angel het goed en worden de lammetjes goed verzorgd.

NOrmaal30.png

Normaal terug in Lochem: Hemelvaartsdag vol rock en regen!

Hemelvaartsdag, voor veel Anhangers een dag die rood omcirkeld staat in de agenda. En ook dit jaar keerde de band terug naar de plek waar in 1975 hun bekendheid begon: het openluchttheater in Lochem. Ondanks stevige regenbuien werd er ouderwets gehøkt. Bijzonder was het zeker want het was de eerste en mogelijk ook enige keer dat de band in 2026 samen op het podium stond.

BLUR TOLDIJK.jpg

Brand in schuur aan Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk

Bij een schuur aan de Zutphen-Emmeriksweg in Toldijk is vrijdagmiddag brand uitgebroken. Hoe het vuur kon ontstaan en hoe groot de schade is, is nog niet bekend.

Rob01.jpeg

Achterhoekse opa gered uit Frans ravijn dankzij optreden van kleinzoons: 'Ik ben supertrots op ze'

Wat voor de 69-jarige Rob Schoonbeek uit Laag-Keppel een prachtige vakantie in Zuid-Frankrijk had moeten worden, eindigde op 23 april in een regelrechte nachtmerrie. Tijdens een natuurwandeling met zijn kleinzoons viel hij tien meter een ravijn in en moest hij met een helikopter worden gered. Inmiddels is hij weer terug in Nederland en blikt hij terug op de dag van het ongeluk.